Przegląd po 15000 Carsed Mińsk Maz mieszane uczucia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Xanthurius
    Classic
    • 2009
    • 1

    Przegląd po 15000 Carsed Mińsk Maz mieszane uczucia

    Zamieszczone przez __kater__
    Otóż w chwili wciśnięcia pedału gazu słychać takie wessanie. Dość głośne i któtkie ale nigdy nie było słyszalne ze środka auta. Czy tak ma być? Ciężko opisać jak brzmi ten dzwięk ale jest to takie krótkie "wss", które wypowiadamy wciągając powietrze.
    Mam silnik BFQ ale to chyba to samo co twój tylko w O1. Też byłem z tym w serwisie. Ten typ podobno tak ma i nie jest to żadne uszkodzenie.
    A co do montażu instalacji w serwisie autoryzowanym to też mam co do tego zastrzeżenia i nie wiem czy pewne problemy jakie mam nie wynikają właśnie ze złego sposobu instalacji LPG. Tym bardziej, że powtarzają się one w dwóch samochodach które wyjechały z tego serwisu.
  • superb14
    Classic
    • 2008
    • 3

    #2
    Przegląd po 15000 Carsed Mińsk Maz mieszane uczucia

    Przegląd po 15000 Carsed Mińsk Maz mieszane uczucia czyli przegląd "przeglądu".Opis dotyczy co prawda przeglądu Skoda Superb 2.0 TDI po FL BSS 140 KM z DPF ale myśle ze w równym stopniu może byc przydatny dla OCP.


    Na wstępie chce zaznaczyc że od lat (trzecia Skoda) korzystam z usług nazwijmy go Pana Kazia który posiada pełne oprzyrządowanie i diagnostykę Skody oraz doświadczenie z pracy w ASO i oczywiście ceny o 50% niższe ale nie posiada "pieczątki".
    W związku z niełatwą rezygnacją z "pieczątki" w wypadku nowego wozu wybrałem renomowany (dealer roku 2006 i 2007) i gęsto chwalony na OCP Carsed Mińsk Maz. (a właściwie Stojadła k/Mińska).Oto moja ocena:
    -kontakt telefoniczny i umówienie na przegląd w serwisie nienagannerecyzja,szybkie terminy,max informacji przez telefon,określony czas trwania usługi 2h
    -dojazd do serwisu,uprzejmośc obsługi serwisu,precyzyjne o czasie rozpoczęcie usługi-bez zarzutu
    -dokładnie po 2h samochód umyty do odbioru
    -na dzień dobry rabat na robociznę 15% części 5% (zaznaczam że niema znaczenia żadna przynależnośc klubowa,taka polityka wobec wszystkich klientów z nowymi autami dla przejęcia usług na przyszłośc)
    -do zapłaty ok 700zł (w tym ok 280zł robocizna ,ok 420zł materiały)-przyzwoita cena
    -przegląd i materiały standartowe (brak jakichkolwiek usterek):filtr oleju 25zł,filtr powietrza 56zł,olej leją tylko "Castrol long life III" 352zł jako jedyny zalecany przez producenta-swoją drogą Polmot tylko Shell Hellix, Wimar chyba Mobil One-tak więc chyba wszelkie dywagacje na temat wyższości jednego oleju nad drugim nie mają większego sensu
    -do tego dołożony litr oleju na dolewki.Butelka w specjalnym woreczku zaczepionym na rzepy w bagażniku.-pełna kultura
    -wyjazd z serwisu i po 5 minutach stwierdzam że padł prędkościomierz (jadę ok 130 wskaźnik niezmiennie 90 jadę ok 80-90 wskaźnik 50 zaznaczam że jezdże od 20 lat i wyłapuje to szybko), obrotomierz ok.-jedyne co przychodzi mi do głowy to przesterowanie na system anglosaski jeśli to wogóle możliwe (niewiem)
    -powrót do serwisu,zgłoszenie usterki,serwis potwierdza i bez słowa sprzeciwu przystępuje do usunięcia usterki-niby wszystko ok.
    -jazdy próbne i dalej to samo mija godzina i tu już framenty z dialogu:
    'ja:jak mozna ufac serwisowi mylącemu się w tak drobnej sprawie
    serwis:każdy może się pomylic
    ja:ale nie każdy musi brac za to pieniądze'
    -moja sugestia że może przeprogramowano tryb pracy prędkościomierza (może to bzdura jestem laikiem w tych sprawach)
    -po kolejnej godzinie usterka usunięta i samochód gotowy
    -na moja prośbę serwis wypisuje bez słowa sprzeciwu papier (lubie miec takie podkładki) opisujący usterkę i potwierdzający moja diagnozę
    To tyle a teraz moje obserwacje.Za dużo zatrudnionych ludzi (tylko chyba nie mechaników) z których spora częśc niema nic do roboty tylko przeszkadza sobie wzajemnie (może to wynik układów i uzależnień lokalnych-w końcu to powazny i płacący powazne pieniądze pracodawca na Podlasiu).Dużo podjeżdżających lokalnych obywateli swoimi prewetami dla których mechanik jest odciągany natychmiast do konsultacji i diagnozowania usterek (znów te zależności).Tych obrazków nie zobaczymy w serwisach w wielkich miastach.Ciągle pokutuje mniemanie że certyfikaty ISO którymi tak chetnie obwieszają ściany wszyscy bez wyjątku to tylko głupi kurs którego zapłatę zaksięgujemy po stronie wydatków a nie rzeczywiste procedury wykonywania poszczególnych czynności przez mechanika i przede wszystkim procedura kontroli jakości.Taki przerost formy nad treścia i mieszanie się pełnowartościowego z prawdziwego zdażenia serwisu z małomiasteczkowym ASO.Zobaczymy co z tego będzie.A co dalej?.Dalej to wizyta w przyszłym tygodniu u mojego Pana Kazia (i znów koszty) i dokonanie przeglądu "przeglądu" ponieważ Pan Mechanik w ASO mógł się pomylic jeszcze bardziej-tak się zastanawiam przecież to absurd i kiedy z nim skończymy?.Może ktoś coś wie ale realnie o serwisie w Czechach lub Słowacji?.


    P.S.Jeszcze taki drobiazg.Przy okazji zamówiłem wycieraczki Aero cena 110zł (niewiem czy dobrze w świetle niektórych opini) które wymieniono.Jednak bez uzgodnienia ze mną nie znalazłem starych piór w bagażniku (po 15 tys).Spostrzegłem to zbyt późno a teraz to juz musztarda po obiedzie.

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #3
      Dodam od siebie cos takiego. Obojetne czy licznik liczy po angielsku czy europejsku, wskazowka wychyla sie dokladnie tyle samo. Kwestia jest tylko taka, ze licznik jest inaczej opisany. Wartosci km/h w liczniku ktory ma tez mile, jest dokladnie w tym samym miejscu, jedyne co mozna zrobic to przelaczyc liczydlo na mil zamiast km, ale to nawet laik zobaczy
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • superb14
        Classic
        • 2008
        • 3

        #4
        No to jeszcze fajniej ponieważ mam "podkładkę" z pieczęciami serwisu która stanowi jak poniżej:
        "przeprogramowano zestaw wskaźników na QGZ.W czasie programowania został źle dobrany tryb pracy prędkościomierza (prawdopodobnie w milach).W dalszej kolejności zestaw wskaźników (prędkościomierz) został zaprogramowany prawidłowo."
        To co nie wiedzą co robią?
        Tym bardziej konieczny jest przegląd "przeglądu".Może płacic kasę za nie dotykanie się do samochodu :lol:

        Komentarz

        • szkoda
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 22543

          #5
          Zamieszczone przez superb14
          Może płacic kasę za nie dotykanie się do samochodu :lol:
          no :!: :szeroki_usmiech
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            #6
            No to nie wiedza co robia

            A QG2 a QG0 nie ma NIC wspolnego z reszta. To sie w zupelnie innych blokach ustawia, ale niech pisza co chca :twisted:
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • option
              Drive
              S_OCP Member
              • 2007
              • 83

              #7
              Zamieszczone przez superb14
              Może płacic kasę za nie dotykanie się do samochodu :lol:
              Niestety nie mają jeszcze w ofercie takiej "usługi"

              Pełen wątpliwości umówiłem się tam na przegląd po 15 tys. z RS.
              Kontakt telefoniczny i umówienie nienaganne - potwierdzam.
              Termin mam na środę. Pan był sceptycznie nastawiony do pomysłu własnego oleju (Motul) jednak jeśli jest "oryginalny" i "oryginalnie" zapakowany to może być.
              Przy jakich czynnościach związanych z przeglądem po 15 tys. udało im się namieszać w tych ustawieniach? Przy przestawianiu z QG1 na QG2? Mi też to mają zrobić...
              Chyba odpuszczę przegląd, gwarancję (i zrobię program :diabelski_usmiech ).
              perfectly serviced by dobrygrzeswawa

              Komentarz

              • szkoda
                RS
                S_OCP Member
                • 2005
                • 22543

                #8
                Zamieszczone przez option
                Przy jakich czynnościach związanych z przeglądem po 15 tys. udało im się namieszać w tych ustawieniach? Przy przestawianiu z QG1 na QG2? Mi też to mają zrobić...
                zrozumiałem, że superb14 wyjechał z "przestawionym" prędkościomierzem i to była próba naprawy tego...
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz

                • superb14
                  Classic
                  • 2008
                  • 3

                  #9
                  Panowie jestem całkiem "zielony" w tych sprawach natomiast znam się na pieniądzach i uważam że jeśli powierzam renomowanemu serwisowi jak dla mnia kosztowne (100 tys zł) auto to oczekuje pełnego profesjonalizmu a nie napraw i diagnoz jakiegoś "sieczkobrzęka w stodole ze szwagrem".Inaczej jest to kpina ze mnie,z producenta oraz innych potencjalnych klientów.
                  Jeśli ktos może to proszę o wyjaśnienie terminów QG1 i QG2 (nawet to źle przeczytałem jako QGZ ale treśc podkładki z ASO Carsed przytaczam dosłownie z podpisami serwisu i pieczęciami-lubie takie podkładki)


                  "Panie Kierowniku! mąż ma poobrażane wszystkie sklepy stąd do Żoliborza to gdzie ja teraz bede robic zakupy.Do Bydgoszczy pojadę a tu nie będe kupował" :lol:

                  Komentarz

                  • option
                    Drive
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 83

                    #10
                    Zamieszczone przez szkoda
                    wyjechał z "przestawionym" prędkościomierzem
                    To mnie martwi. Jak rozumiem pojechał sprawnym autem, wyjechał niesprawnym.
                    Wrócił i usterkę usunięto. Wrócił bo zauważył...


                    Tu jest opis QG0, QG1, itd:
                    perfectly serviced by dobrygrzeswawa

                    Komentarz

                    • loru
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 4286
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      #11
                      Zamieszczone przez option
                      Pan był sceptycznie nastawiony do pomysłu własnego oleju (Motul) jednak jeśli jest "oryginalny" i "oryginalnie" zapakowany to może być.
                      Ja przywiozłem swój olej (też motul-a) i wręcz zostałem pochwalony że taki dobry olej leję do autka i bez jakiś uwag czy podtekstów że nie "ich" olej wziąłem.
                      Zamieszczone przez option
                      Przy jakich czynnościach związanych z przeglądem po 15 tys. udało im się namieszać w tych ustawieniach? Przy przestawianiu z QG1 na QG2? Mi też to mają zrobić...
                      Przeprogramowali mi na QG2 i nic nie namieszali + dodatkowo aktywacja paru pierdółek wszystko działa poprawnie (prędkościomierz też działa )
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz

                      • Lashlo
                        L&K
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 1455

                        #12
                        superb14, nawiazujac do cytatu z Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz-pytam sie.Czy olej podawala sprzataczka brudna scierka ;-)?

                        Komentarz

                        • djczas
                          RS
                          • 2005
                          • 9612

                          #13
                          option, masz rs-a?

                          Komentarz

                          • option
                            Drive
                            S_OCP Member
                            • 2007
                            • 83

                            #14
                            Zamieszczone przez djczas
                            option, masz rs-a?
                            Mam w rodzinie. Jeździ Triss
                            perfectly serviced by dobrygrzeswawa

                            Komentarz

                            Pracuję...